Skierniewicka Gazeta Podziemna nie uznaje tematów tabu, nie uczestniczy w towarzystwach wzajemnej adoracji, nie uznaje zobowiązań wobec żadnych koterii i lobby. SKCGP za cel stawia sobie pracę organiczną w interesie dobra wspólnego w skali lokalnej. Gazeta opiera się na uczciwości, bezinteresowności i dążeniu do prawdy siłami obywateli zwanych dziennikarzami społecznymi. Dziennikarzem takim może zostać każdy, kto potrafi napisać rzeczowy, zwięzły artykuł na poziomie przedwojennego maturzysty. Artykuł wystarczy wysłać e-mailem na adres redakcji: skcgp małpa op.pl Tekst musi być oryginalny i podpisany co najmniej nickiem, lub adresem e-mail. Redakcja nie ingeruje w teksty, nie koryguje błędów ortograficznych, nie uznaje zaświadczeń o dysleksji ani dysortografii. Warunek publikacji jest jeden. Piszemy o konkretnych sprawach lokalnych. Inaczej mówiąc nie interesują nas dywagacje ogólnoludzkie, ogólnoświatowe, ani nawet krajowe.

Kto na prezydenta Skc?

 

 

 Gratulacje

 

10.

9. SKIERNIEWICE: OFICJALNE WYNIKI WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH

18.11.2014 - Skierniewice - Wiadomości

Publikujemy oficjalne wyniki wyborów samorządowych w Skierniewicach. Za Miejską Komisją Wyborczą podajemy pełen skład Rady Miasta Skierniewice w kadencji 2014 – 2018 wraz z liczbą głosów, jakie otrzymali poszczególni kandydaci. Publikujemy również oficjalne wyniki wyborów prezydenckich w Skierniewicach.

Pełną listę kandydatów, którzy ubiegali się o miejsce w Radzie Miasta Skierniewice wraz z liczbą zdobytych głosów opublikujemy w najbliższym wydaniu ,,Głosu Skierniewic i Okolicy'', który pojawi się w sprzedaży już w środę, 19 listopada.

WYBORY PREZYDENTA MIASTA – I TURA

Krzysztof Jażdżyk (KW Stowarzyszenia Razem dla Skierniewic) - 7701 głosów

Leszek Trębski (Komitet Wyborczy Wyborców Leszka Trębskiego Forum) - 5490

Dorota Rutkowska (Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP) - 2293

Eligiusz Adam Gala (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość) - 2035

Tadeusz Rudzik (Komitet Wyborczy Wyborców Tadeusza Rudzika Jesteś u Siebie) - 607

Tomasz Michał Słowiński (Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin Mikre) - 378
RADA MIASTA 2014 – 2018 (według zdobytych głosów)
Krzysztof Jażdżyk z listy nr 13 KW Razem dla Skierniewic – 669 głosów
Paweł Słojewski z listy nr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość – 542 głosy
Jarosław Paweł Chęcielewski z listy nr 13 KW Razem dla Skierniewic – 470 głosów
Jerzy Gołębiewski z listy nr 14 KWW Leszka Trębskiego Forum – 399 głosów
Grzegorz Zegarek z listy nr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość – 385 głosów
Grzegorz Płuska z listy nr 13 KW Razem dla Skierniewic – 356 głosów
Adam Stanecki z listy nr 14 KWW Leszka Trębskiego Forum – 340 głosy
Leszek Trębski z listy nr 14 KWW Leszka Trębskiego Forum – 271 głosów
Maciej Wieprzkowicz z listy nr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość – 264 głosy
Beata Maria Jabłońska z listy nr 14 KWW Leszka Trębskiego Forum – 258 głosów
Bartłomiej Wójcik z listy nr 13 KW Razem dla Skierniewic – 248 głosów
Dariusz Chęcielewski z listy nr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość – 245 głosów
Andrzej Krzysztof Melon z listy nr 13 KW Razem dla Skierniewic – 238 głosów
Tomasz Chadamik z listy nr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość – 233 głosy
Jarosław Borowski z listy nr 13 KW Razem dla Skierniewic – 231 głosów
Jerzy Marian Oleksiński z listy nr 13 KW Razem dla Skierniewic – 223 głosy
Paweł Maciej Ludwicki z listy nr 14  KWW Leszka Trębskiego Forum – 220 głosów
Tadeusz Roszkowski z listy nr 4 KW Platforma Obywatelska RP – 210 głosów
Krystyna Maria Cieślak z listy nr 4 KW Platforma Obywatelska RP – 143 głosy
Dorota Jadwiga Bogatko z listy nr 13 KW Razem dla Skierniewic – 154 głosy
Leszek Jek z listy nr 4 KW Platforma Obywatelska RP – 179 głosów

-----------------------------------------------------------------------------------------

Jeśli prezydentem zostanie Krzysztof Jażdżyk, jego miejsce w Radzie Miasta Skierniewice zajmie Adam Moskwa (180 głosów). Jeśli prezydentem zostanie Leszek Trębski, jego miejsce w Radzie Miasta Skierniewice zajmie Jan Czubatka (252 głosy)

 źródło >> eGłos
 **************************************************************************

8. A więc będzie druga tura.!


7. Wstępne wyniki wyborów na prezydenta Skierniewic

 

zebrane ze wszystkich obwodów wyborczych. Ostateczne wyniki mogą ulec nieznacznym zmianom.

Wyniki z 26 na 26 wszystkich obwodów wyborczych w Skierniewicach:
Krzysztof Jażdżyk: 7670 (45,2%)
Leszek Trębski: 5481 (32,3%)
Dorota Rutkowska: 1755 (10,34%)
Eligiusz Gala: 1449 (8,54%)
Tadeusz Rudzik: 358 (2,11%)
Tomasz Słowiński: 257 (1,51%)
Frekwencja: 43,41%6. Ponieważ ustaliła się już oficjalna lista kandydatów na prezydenta Skierniewic, a nasz poprzedni plebiscyt wciąż przyciągał osoby chętne do oddania swojego głosu, wychodzimy na przeciw tym oczekiwaniom i uruchamiamy nowy plebiscyt. Czasu co prawda, do ciszy wyborczej zostało już niewiele, ale kto zechce będzie mógł się jeszcze pobawić przed prawdziwym głosowaniem.


5.
Plebiscyt Gazety Podziemnej na prezydenta Skierniewic zakończony

Zakończył się nasz plebiscyt kandydatów na prezydenta Skierniewic. Uruchamiając go zaznaczyłem, że zamieściłem w nim kilka nazwisk znanych osób, które już wówczas zadeklarowały chęć kandydowania do tego fotela, jeszcze się nad tym zastanawiały, bądź świetnie się do tego nadają, ale nigdy takiej możliwości nie brały serio pod uwagę. Uczyniłem to po to żeby zadać kłam szerzącemu się tu i ówdzie na lokalnych forach twierdzeniu że: "w mieście nie ma na kogo głosować". Oczywiście kandydatury dobrałem dość subiektywnie i niechcący pominąłem kilka nazwisk, które zapewne powinne były się w nim znaleźć. Niestety po zamknięciu listy i uruchomieniu głosowania system uniemożliwiał takie korekty.
Oficjalna lista kandydatów na prezydenta Skierniewic jeszcze nie jest zamknięta. Tym niemniej już wiadomo, że większość osób na niej wymienionych brała udział również w naszym rankingu. Na przykład Leszek Trębski, Krzysztof Jażdżyk, Piotr Łyżeń, którego ostatecznie ma zastąpić pani poseł Dorota Rutkowska – też widoczna w naszym plebiscycie.Termin zamknięcia tego rankingu celowo ustaliliśmy na długo przed gorączką właściwych wyborów ponieważ naszym celem nie było bezpośrednie inspirowanie głosujących w oficjalnym plebiscycie, lecz raczej zwrócenie uwagi ugrupowaniom wystawiającym kandydatów na fakt, że w mieście poza zawodowymi politykami istnieje cała plejada godnych szacunku i zaufania postaci których kandydatury warto rozważyć.
Jak się okazuje najlepiej w naszym plebiscycie wypadły panie Violetta Felczak i Irena Reszka, oraz pan Krzysztof Jażdżyk. Te osoby uzyskały wyraźną przewagę nad resztą peletonu. Z tych trzech kandydatur tylko pan Krzysztof Jażdżyk startuje w oficjalnym „wyścigu” do fotela prezydenta Skierniewic.
Na początku dużą popularnością cieszyły się w naszym rankingu takie nazwiska jak Janusz Korwin Mikke, Maria Czyżykowska-Karczewska oraz Jacek Sawicki. Ale to było jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego i miało wiele wspólnego z atmosferą im towarzyszącą.
Szkoda, że pan Jacek Sawicki uznał, że start w tegorocznych wyborach byłby dla niego przedwczesny. Jednak jestem pewien, że w wyborach za cztery lata będzie on czarnym koniem, oczywiście jeśli uda mu się zrobić ze skierniewickiego szpitala placówkę o standardzie europejskim. Ciekawi mnie również czy JKM dałby się namówić na kandydowanie w Skierniewicach na prezydenta gdyby nie został Europosłem? Wpływowe osoby taką propozycję podobno mu składały. Co prawda Skierniewice to nie Warszawa, ale dochody chyba niewiele gorsze?
Jak dla mnie największym zaskoczeniem naszego plebiscytu był zerowy wynik pani Janiny Wawrzyniak szefowej skierniewickiego MOPR. Nie umiem racjonalnie wytłumaczyć tego faktu. Taki rezultat jest czymś zupełnie nieprawdopodobnym ze statystycznego punktu widzenia. Już chyba łatwiej trafić szóstkę w Totolotku? Tym niemniej zdarzyło się.


4. Normalnie nie mogę uwierzyć! Cud nad urną. Mamy dziś dzień 19 czerwiec 2014 święto Bożego Ciała - i tę datę warto w kominie zapisać, albowiem dziś zmartwychwstał nasz plebiscyt na prezydenta Skierniewic. Zastanawiające jest to, że do tej pory nie otrzymałem żadnych wyjaśnień od administracji serwera portalu "Bloggera" należącego do korporacji Google. Jest to o tyle dziwne, że poruszyłem w swoim wystąpieniu  problem hackerskiego ataku na wizerunek, zaufanie i wiarygodność czułej pod tym względem korporacji. W związku z powyższym nadal nie wiemy jak to było możliwe, że nasz sondaż został wyzerowany. Komu na tym wyzerowaniu tak zależało? Jeszcze dziwniejsze wydaje się to, że został właśnie przywrócony! Właśnie wtedy kiedy dla wszystkich stało się już jasne, że całe to wyzerowanie to wylanie dziecka razem z kąpielą. Sytuacja trochę mi się skojarzyła ze słynnym "aresztowaniem" w roku 1966 obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej przez SB. Na wieść o aresztowaniu Karol Wojtyła miał powiedzieć, że skoro aresztowano najświętszą panienkę to sama pusta rama musi kontynuować pielgrzymkę.
   
3. W dniu dzisiejszym, czyli w czwartek dnia 22 maja 2014 roku, miał miejsce kolejny zamach na Skierniewicką Gazetę Podziemną. W jego wyniku zostały wyzerowane wyniki plebiscytu na prezydenta Skierniewic. Sprawę zgłosiłem administracji Google. Czekam na wyjaśnienia. W związku z powyższym plebiscyt nasz uznaję za zamknięty a jego wyniki publikuję w zakładce pt: "Kto na prezydenta Skierniewic".

.


2. Kandydatów do tej listy dobrałem subiektywnie w dniu 29.04.2014. Wielce czcigodne Osoby, które niefortunnie zostały pominięte najmocniej przepraszam, ale ze względów technicznych niemożliwa jest już żadna korekta.
1. Po prawej stronie w bocznej szpalcie zamieściłem kilka nazwisk znanych osób, które już zgłosiły chęć kandydowania do fotela prezydenta Skierniewic, jeszcze się nad tym zastanawiają, bądź świetnie się do tego nadają, ale nigdy takiej możliwości nie brali pod uwagę.Uczyniłem to po to żeby zadać kłam szerzącemu się tu i ówdzie na lokalnych forach twierdzeniu że: "w mieście nie ma na kogo głosować" Jeżeli  wśród wymienionych są osoby zasługujące na twoje zaufanie daj temu wyraz biorąc udział w naszym plebiscycie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz